FAQ czyli często zadawane pytania

Przyszła opiekunka musi władać językiem niemieckim co najmniej w stopniu komunikatywnym oraz posiadać doświadczenie w opiece nad osobą starszą.

Niestety nie. Wymagane są umiejętności językowe co najmniej na poziomie komunikatywnym.

Wysokość wynagrodzenia wiąże się z umiejętnościami opiekuna/opiekunki oraz w dużym stopniu zależy od zakresu obowiązków, które będzie wykonywał opiekun/opiekunka.

Oczywiście! Miejsce dobierane jest pod względem oczekiwań opiekuna, który zapoznaje się uprzednio z proponowanymi przez nas ofertami. Opiekun/opiekunka określa, czy chce wyjechać na wieś, czy do miasta, czy chce opiekować się jedną, czy dwiema osobami. Opiekun/opiekunka określa także zakres swych umiejętności, co ma istotny wpływ na wybór podopiecznego pod względem jego stanu zdrowia.

Wszystkie opiekun/ki/owie kierowane do pracy w Niemczech objęte/objęci są ubezpieczeniem zdrowotnym i socjalnym. Ponadto oferujemy dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne firmy Allianz.

Rodziny naszych podopiecznych w Niemczech preferują wiek 30-60 rok życia. Zdarzają się także oferty pracy dla osób młodszych oraz starszych.

Tak. Rzadziej poszukiwani są panowie w charakterze opiekuna, ale zdarzają się również takie oferty.

Nie można dokładnie określić czasu oczekiwania na ofertę pracy. W dużym stopniu jest to uwarunkowane zapotrzebowaniem ze strony rodzin z Niemiec. Czynnikami, które gwarantują jak najszybsze zatrudnienie są: duże umiejętności w pracy jako opiekun/opiekunka oraz co najmniej dobra znajomość języka.

Oczywiście, służymy pomocą w każdym przypadku. Zdajemy sobie sprawę, iż nie każdy potrafi poruszać się swobodnie po internecie, dlatego właśnie, na pierwszej stronie naszego serwisu jest jedno pole, w które należy wpisać numer swojego telefonu lub e-mail a my skontaktujemy się z Państwem.

Wypełnienie formularza to pierwszy krok do bycia naszym współpracownikiem.
Następnym krokiem to telefon naszego konsultanta do Państwa w celu zweryfikowania danych osobowych, jak i przeprowadzenia małego testu językowego. Podczas rozmowy dowiecie się o aktywacji Waszego konta.
Tylko aktywne konto daje możliwość korzystania z serwisu w pełni.

Zostaje wysłana Państwa oferta do rodziny seniora. Jeśli ów rodzina wykaże zainteresowanie Twoją osobą, może przesłać wiadomość zwrotną, bądź zaakceptować ofertę. Po akceptacji aplikacji, kontaktuję się Tobą przedstawiciel Bonumo w celu omówienia i przygotowania umowy.

Współpraca z naszą firmą jest jak najbardziej legalna. Od lat współpracujemy z wieloma opiekunkami. Od Ciebie zależy czy będziesz pracował/pracowała na własny rachunek prowadząc własną działalność/"Gewerbe" czy zdecydujesz się na bezpośrednie zatrudnienie przez rodzinę podopiecznego w Niemczech.

Przygotowaną umowę podpisują obie strony. Bonumo organizuje przejazd opiekunki do domu Seniora, który w pełni pokryty jest przez rodzinę Seniora. Szczegóły za każdym razem omawiane są szczegółowo tuż przed wyjazdem. Ta sama procedura dotyczy powrotu do Polski.
Każda opiekunka ma zagwarantowany transport spod własnego domu, pod dom w którym będzie pracować.

Każda opiekunka ma zapewniony nocleg w domu podopiecznego. Rodzina seniora jest zobowiązana do zorganizowania również wyżywienia. Wszelkie wstępne koszty wyprawy opłaca rodzina zatrudniająca Opiekunkę.

Wszystko zależy od tego czy, internet jest w domu podłączony. Jeśli nie, a bardzo Tobie na tym zależy, to proponujemy uzgadniać to z rodziną tuż przed podpisaniem umowy o współpracy. To samo dotyczy korzystania z telefonu.

Oczywiście. W naszym i Państwa interesie leży by obie ze stron czuły się dobrze. Dlatego jeśli są jakiekolwiek wątpliwości proszę kontaktować się z naszym konsultantem, który postara się pomóc na bieżąco.Agroturystyczne gospodarstwo z Krostkowa zaprasza na wypoczynek w urokliwej Dolinie noteci