Zasady

24h / DOBĘ

Wszystkie opiekunki/opiekunowie przez nas delegowane pochodzą z Polski, dlatego na czas pracy zamieszkują ze swoim podopiecznym/i, co oznacza, że praktycznie 24h/dobę są do jego dyspozycji. Bardzo ważna jest wzajemna akceptacja, sprzyja ona dobrej atmosferze a tym samym obopólnej radości z niesionej pomocy. Mamy świadomość, że wprowadzenie nowej, obcej osoby do domu powoduje stres i niepotrzebne napięcie. Dlatego staramy się aby opiekunki/opiekunowie cyklicznie wracały do rodzin, u których już pracowały.
Rodzina zobowiązana jest do zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia opiekunce.

DŁUGOŚĆ KONTRAKTÓW

Okres przez jaki dana opiekunka/opiekun będą mieli sprawować opiekę nad Państwa bliskimi zależy od Państwa. Miesiąc, dwa lub trzy. Na taki okres może zostać skierowana opiekunka/opiekun z naszej firmy. Każdy indywidualnie podchodzi do tej sprawy i tak też podejmuje decyzje. Jakie są nasze obserwacje:

Zmiana miesięczna:

Najbardziej popularna wśród klientów. Miesiąc to czas, który szybko mija co wpływa na dobre samopoczucie opiekunek/opiekunów. Przez taki okres nie są one zmęczone ani znużone swoimi obowiązkami a tym samym relacje ze swoim podopiecznym są zawsze bardzo pozytywne. Osoby starsze w tak krótkim czasie nie przywiązują się emocjonalnie do opiekunek/opiekunów jak do tych, które spędzają z nimi bez przerwy np. trzy miesiące. Większość opiekunek jakie współpracują z naszą firmą deklaruje chęć podjęcia pracy na zasadzie zmian jedno miesięcznych.

Zmiana dwu miesięczna:

Drugi z najbardziej popularnych wariantów wybieranych przez klientów. Okres podczas którego da się zauważyć, że opiekunki/opiekunowie zaczynają odczuwać tęsknotę za własnym domem i rodziną. W wykonywaną pracę w niewielkim stopniu wkrada się monotonia i zmęczenie. Mniejsze koszty przejazdu opiekunów w związku z wydłużonym okresem opieki. Ok. 25% opiekunek/opiekunów deklaruje chęć podjęcia pracy w takim okresie zmianowym.

Zmiana trzy miesięczna:

Najmniej popularny z wariantów wybieranych przez klientów. Trzy miesiące to 1/4 roku! Zaledwie 7% opiekunek/opiekunów deklaruje chęć podjęcia pracy na tak długo. W takim okresie wytwarzają się silne więzi szczególnie u osób starszych co negatywnie wpływa na samopoczucie podopiecznego podczas rozstania. Znacznie więcej czasu potrzebuje osoba starsza zanim zaakceptuje swojego nowego opiekuna. Opiekunki/opiekunowie najdotkliwiej odczuwają rozstanie z rodziną.

KOORDYNACJA I PRZEWÓZ

Czuwamy nad tym, aby zmiany opiekunów były jak najlepiej skoordynowane i dopasowane do Państwa wymagań. Zapewniamy ciągłą opiekę nad Państwa bliskimi. Połączenie ofert koordynacji opieki i przewozu opiekunek w jedną, sprawia, że Państwa stres związany ze zmianami opiekunów ograniczony jest do minimum. Wszystkie sprawy z tym związane należą do naszych obowiązków, a Państwo informowani są o terminie i godzinie przyjazdu nowej opiekunki. Zmienni/czka/k przyjeżdża do Państwa jednego dnia po południu a poprzedniczka odjeżdża następnego dnia rano. Dzień, który opiekunki spędzają razem to czas na przekazanie wszelkich informacji i obowiązków. Sprzyja on również łatwiejszej akceptacji ze strony podopiecznych nowej osoby w ich domu.

FORMA ZATRUDNIENIA

Zajmujemy się organizowaniem opieki dla osób starszych w sposób legalny. Najprostszą drogą do legalnej pracy w Niemczech dla obywateli polskich to samo zatrudnienie.
Co to znaczy? Osoby chcące podjąć prace w charakterze opiekuna/opiekunki zakładają jednoosobową firmę, która świadczy usługi min. dla Państwa. Rozliczenie z opiekunem następuje na podstawie wystawionego przez niego rachunku na kwotę ustaloną w momencie podpisania umowy. Wynagrodzenie jakie otrzymują to wynagrodzenie brutto. Od którego odprowadzają podatek oraz opłacają ubezpieczenie zdrowotne.Agroturystyczne gospodarstwo z Krostkowa zaprasza na wypoczynek w urokliwej Dolinie noteci